Abieluõnne saladuseks on teise erutav lõhn

Tegin endale just mõnusa vanni koos ühe oma lemmikajakirja Marie Claire’iga. Juuli on täna päev otsa söönud ja väike lõõgastushetk kulus mulle tõeliselt ära🙂.

Aga ühest põnevast artiklist, mida lugesin! Räägib see lõhna olulisusest abielulistes suhetes. Loo autor  E.J. Balloch kireldab värvikalt, kuidas ta oli kümme aastat abielus mehega, kelle loomulikku lõhna ta sõna otseses mõttes vihkas. Ka mehele ei meeldinud naise lõhn ning erinevalt viimasest ei üritanud ta seda ka varjata. Näiteks kirtsutas ta alati nina, kui naist hommikul suudles, soovitas tal oma neutraalse lõhnaga deodorandi millegi tugevama vastu vahetada ja tuli lõpuks välja soovitusega, et nad võiksid oma pesu eraldi pesta. Enne lahutust ei hoidnud mees naise lõhna arvelt sõnadega kokku, öeldes, et too haiseb tema joaks nagu põrgu (“In the end, he flat out told me that i stunk like hell to him”). 

Loo autor on veendunud, et abielu üks tähtsamaid ja võib-olla isegi kõige tähtsam osa on seks, teise inimese lõhn on aga osa seksist ja kui see sulle ei meeldi, siis on häda majas. Tema meelest ei ole neil, kes oma partnerilt deodorandi kasutamist nõuavad, lootust, sest just teise erutav lõhn on see, mis eristab sõprussuhteid romantilistest suhetest ja just see – lõhn – hoiab paari koos ka rasketel aegadel. Sest sa lihtsalt ei taha teisega seksida, kui ta lõhn sulle vastumeelne on. Nüüd, kus naine elab juba neli aastat koos mehega, kes võib ka kolm päeva järjest pesemata olla ja tema lõhn on talle ikka erutav, on ta kindel, et just partneri meeldiv loomulik lõhn on kestva abieluõnne saladus.

Artiklis on ka kirjas, et Šveitsi teadlased on teinud katseid ja palunud naistel nuusutada võimalikult erinevate meeste higiseid T-särke. Tuli välja, et naistele meeldis kõige rohkem nende meeste lõhn, kelle immuunsussüsteem oli nende omast erinev, mis olevat kestva sobivuse ja tervete järeltulijate saavutamiseks ülioluline.

Olen artiklis esitatud seisukohtadega täiesti nõus, sest ka mul on olnud küllaldaselt suhteid, kus partneri lõhn on olnud mulle lausa vastik, ja mitte ükski mu eksidest pole minu jaoks lõhnanud nii hullutavalt nagu Inno. Mind isegi häirib natuke, kui ta lõhna peale paneb, sest siis ma ei saa tema loomulikku lõhna nuusutada. Saan nüüd hästi aru, miks teise meeldiv lõhn suhtes nii oluline on. Sest elus on paratamatult aegu, mil sa end kogu aeg ei pese. Näiteks ajad, kui majas on väike laps… Siis võib teise ebameeldiv lõhn väga häirima hakata. Ehk on see ka põhjus, miks paljud paarid pärast lapse sündi lahku lähevad? Pole enam aega ega jaksu oma loomulikku lõhna maskeerida?

Kusjuures naljakas on see, et kui sulle teise lõhn meeldib, siis sa ei tüdine sellest kunagi. See on nagu – ma ei oskagi öelda – narkootikum. Jääd sest sõltuvusse ja tahad seda ikka veel ja veel sõõrmetesse ahmida, kuni pea ringi käima ja keha juuksejuurtest varbaotsteni surisema hakkab. Ja ei olegi vaja muid tujutõstjaid ega stimulaatoreid – kui tuju paha, siis piisab sellest, kui lükkad nina teise naha vastu ja juba ongi parem🙂.

2 thoughts on “Abieluõnne saladuseks on teise erutav lõhn

  1. Higilõhn võib haisema hakata siis, kui see on liiga kaua laagerdunud. Kas sa Inno puhul polegi seda kunagi tähele pannud? Osad teadlased nimelt arvavad, et higi on pmst lihtsalt vesi, s.o. algupäraselt neutraalse lõhnaga. Hais tekkivat sellest, kui bakterid higi lagundama hakkavad. Äkki on kehalõhna taga ka muu faktor, kui neutraalne vedelik, mis higistamise tagajärjel eritub? Vb see, et inimene on pahatihti see, mida ta sööb? Ütleme siis niimoodi, et kui ma vihkan juustu, siis ma ei usu, et mulle meeldib juustuarmastajast naise kehalõhn.🙂

  2. Nüüdseks enam vähem 30 aastat tagasi, kõneles meie kirurgiaõppejõud veendunult, kui lihtsast tõest, et sarnase lõhnaga inimesed ei ole teineteisele kuigi sümpaatsed. Läks umbes 10 aastat ja siin sääl hakas ilmuma klassikaliselt uduse viitega (“grupp briti teadlasi”, või “viimased teadusuuringud lubavad kinnitada”, või millegi sama napaka sissejuhatusega), et sarnase lõhnaga inimesed seksuaalset tõmmet vastastikku ei tunne.

Kommenteerimine on suletud.